BODYSTYLING = aerobik kombinovaný s posilováním celého těla. BODY-celé tělo. Na posílení horní části těla používají činky, tyče, gumy, atd. Na dolní část těla stačí váha vlastního těla. Využívá se dynamiky nohou, která zvyšuje tepovou frekvenci a tak udrží lekce v aerobní zóně. Posilování se provádí vestoje a v závěru hodiny i na zemi.
P- CLASS = P = problém. Class = třída, skupina, oblast. Aerobik kombinovaný s posilováním problémových partii, mezi ně patří břišní , hýžďové a stehenní svaly. Posilování vestoje je kratší než u bodystylingu. Zbylé posilování se odehrává na zemi.
STEP AEROBIK = Jedná se o vertikální trénink, kdy cvičenci překonávají vystupováním na step a sestupováním zpět na zem výškový rozdíl. Tím dochází k podstatně jinému zatěžování svalstva dolní poloviny těla. Step aerobik se vyvinul z rehabilitačního cvičení pro pacienty po operacích kolenního kloubu. Proto by při a zejména po správně sestavené stepové hodině v žádném případě neměla normální zdravou klientelu bolet kolena ani jiné klouby dolních končetin. Hlavní svalové skupiny zapojované při stepu: - sval bedrokyčlostehenní - čtyřhlavý sval stehenní - dvojhlavý sval stehenní - hýžďové svaly - lýtkové svaly
PILATES = od běžných způsobů kondičních cvičení se liší v tom, že vyžaduje maximální soustředění na to, co děláte. Tato intenzivní koncentrace na činnost znamená zapojení nejen fyzických, ale i psychických sil. Cvičení rozvijí koordinace, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání, propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla. Pilatesova metoda je cvičební program, který vám pomůže k tomu, aby vaše tělo vypadalo štíhlé a dlouhé, zpevní choulostivé partie a zlepší držení těla.
JOGA pro začátečníky i pokročilé .... toto cvičení Vám pomůže najít v sobě rovnováhu fyzickou i psychickou, "prodýcháte" a "nakrmíte" kyslíkem celé tělo, lépe se budete srovnávat s celkovým tlakem na Vás ve všech životních situacích...