Sezona 2020 klepe na dveře a termíny a závody se pro vás chystají ... trénujte ... 

2019 

Okolo Čeřovky .... a je konec ...

Posledním závodem okolo jičínské Čeřovky seriál CYKLO POINT CUPu dospurtoval do cílové brány. Myslím, že všech 11 závodů, které od května do září zpestřily bikový život mnoha závodníků bylo něčím zajímavým. Okruhová XCéčka učí techniku a maximální výkon. Závody s cílem na kopci zase prověřují vrchařské schopnosti. Přidáváním více technických úseků je trend, kterým chci jít. 

Samotný středeční závod přinesl pěknou řezbu o každý metr tratě. Honza Fišnar přijel poprvé na naše závody a jeho souboj s Matoušem Kozákem byl nerozhodný až do posledních metrů. O pouhé 2 vteřiny uhájil před Matoušem vítezství. Třetí flek bral Michal Vlášek před Sébou Vlčákem a pátým Danem Polmanem - vytrvalcem (rychlím ...) . Monča K. byla bohužel sama mezi bikerkama. Nicméně se s ní již pere "mládež" z našeho oddílu a vše dostává nový náboj ...

Dětské závody měly krásnou účast cca 25 mladých nadějí a závěrečné posezení u táboráku bylo fajn. Děkuji všem, kteří pomáhají s organizací a těším se další akce.

29. září se jede Jičín - Praha - Jičín 

30.11. Projekce Dana Polmana a Petra Soukupa

 

 

Okolo Tábora - Kuntík jedééé


Ano je to letos Lukáš Kunt, který si připsal již 5.vítezství v jičínské bikové sérii CYKLO POINT CUP. Celkem 36 bikerů se sešlo na vrcholu Tábora, který je pro jičíňáky oblíbenou singl trekovou destinací. Jeden kruh, který "vymetl" téměř všechny stezky měřil 7,5 km a měl převýšení 150 m. Většina závodníků jela 2 okruhy jenom nejmladší a holky jednu rundu. Monča Klapková zvítězila právě mezi holkama před Naďou Čivrnou. Mlaďochy jednoznačně posekal Petr Mádlík a nejmladší bikerkou na trati zvítězila Vája Vaňková . V ostré bitvě hlavních kategorií Matouš Kozák pěkně přitápěl Lukáši Kuntovi. Nicméně v závěru již neodolal. Jeden pád a jeden defekt jsou součástí závodění a doufám, že bude Jirka v pořádku ..
Sezona je dlouhá a náročná a mnozí již tak trochu taháme nohy za sebou... ALE pojďme si ještě užít poslední závod na jičínské Čeřovce. Ve středu 11.9. v 16 hod pojedou děti a v 17:30 ostatní. Po závodě bude celkové vyhlášení výsledků s opékáním buřtíků s pivečkem..

 

Okolo Tábora - pozvánka

Předposlední závod CYKLO POINT Cupu se jede mimořádně v úterý 3.9. Důvodem jsou blížící se "sudety" na které se budou hodit čerstvější nohy. Trasa bude stejná jako loni. Tedy vymeteme skoro všechny sing treky a stoupání "křížovkou" prověří vrchařské dispozice. Start, cíl i prezentace je na samotném vrcholu Tábora. Prezentace je od 16:45 do 17:15. Start v 17:30 !!! 

Okolo Těšína - mládež na startu

Na dalším XCéčku v jičínské serii se objevilo početné startovní pole mladých závoďáků a to je výborným znamením do dalších let. "Pačáci" a CK Jičín to budou do budoucna krásné souboje ...

Celkem se na start postavilo 36 závodníků a na poměrně točivé a technické trati si užiliy bikování v pořádném letním vedru. Lukáš Kunt nedal od startu nikomu šanci a systémem start - cíl dovezl svého Ghosta do cíle. Holky ovládla Vendy Navrátilová. Děkuji za pomoc s tratí Pavlovi a Sébovi a s měřením Vomasovi a Michalovi. Nezdá se to, ale zůstalo tam cca 10 hodin práce.. 

 

Okolo Těšína - pozvánka

Závod okolo Těšína či spíše okolo kopce Železný je devátým závodem v  jičínské bikové serii CYKLO POINT CUP.  Okruh, který vede hodně v singlech dozná letos drobné změny. Po vichřicích spadlo pár stromů, které se nám krásně hodí "pod kola" našich biků. Tedy nějaký ten drop se hodí k postupnému zvyšování technické náročnosti závodů. "Lomeček", již dnes nikoho nepřekvapí a další pasáže budou lehce poupraveny. Nově ubyde asfaltový úsek, který bude nahrazen vznikající cykloztezkou.  Prezentace a start je v centru obce Tešín u Železnice.

Přijďte si zasportovat !!

 

Okolo Kumburku - reportík

Na již osmém závodě CYKLO POINT Cupu se sešlo opět přes 4o bikerů a bikerek. Nejen "eliťáci" ale i trochu pomalejší sportovci si užili težký okruh, který se jel celkem 3x. Pouze ženy, mládež a 5o+ jeli dvě rundy. Po startu se jelo pěkně ostře a již v zaváděcím asfaltovém nájezdu to bylo peklo. Myslím, že tato trať má v sobě nejprudší výjezdy i sjezdy a odpočinek není žádný. 

Lukáš Kunt a Matouš Kozák si to s minutovým náskokem před ostatními rozdali o první místo. Lukáš to o pár vteřin urval na svoji stranu. Třetí místo bral Sebastian Vlček před čtvrtým Michalem Vláškem a vytrvalcem Danem Polmanem. 

Holky nejrychleji zajela Karolína Bergerová před Monikou Klakovou. Mládež nám začíná též pěkně vystrkovat růžky a třeba Lukáš Kraus či Matyáš Podzimek pěkně zamakali !!! 

OKOLO KUMBURKU

Další závod CYKLO POINT Cupu se jede tuto středu 14.8. v okolí hradu Kumburk. Trasu budu oproti předešlému roku trochu upravena - prodloužena. Start, cíl i prezentace bude přímo pod závorou pod hradem. Start v 17:30 s prezentací do 17:15. Přijďte si máknout !!! Kordas

Brtevské XCéčko 

Martin Šubr a jeho partička připravila 7. závod CYKLO POINT Cupu v lese nad obcí Brtev u Lázní Bělohrad. Letošní rekordní účast 44 závodníků ukázala oblíbenost zdejších terénů. 

Okruh měřil cca 6 km a měl převýšení přes 150 m. Kromě mládeže, bikerek a "zkušených" jeli všichni 3 okruhy. Tedy závod na téměř jednu hodinu. 

Po startu, který vedl pěkně poctivě do kopce se vepředu vykrystlalizovala skupinka favoritů ve složení Lukáš Kunt (Ghost team), Vít Řehák (Cyklo Helios) , Sebastian Vlček(Hasiči JC), Michal Vlášek (Cross bike ranch), Dan Polman (Lidé a Hory), Martin Fikar (Bakako ) a Lukáš Chmelař. Ti všichni se vešli v cíly téměř do 2 minut ! 

Lukášovi to mimořádně sedlo a nedal ostatním šanci. O druhé a třetí místo byl velký boj a možná škoda, že Sebastian jel pouze na přední brzdu .. Vítek by to měl těžší ...

Ceny od partnerů akce Lazní Bělohrad, Cyklo point Jičín a Kola Dan ŠÍr předal nejlepším pan starosta Pavel Šubr. Dalším závodem budou okruhy okolo hardu Kumburk. Pojede se ve středu 14.8. Start, cíl i prezentace je přímo pod hradem. Ať to všem jezdí !!!! kordas

Cidlina - Tábor  -  nic zadarmo ...

 Opravdu těžký závod si přišlo okusit téměř 40 bikerů a bikerek. Tři pořádný kopce propojené opravdovým terénem dalo vše pořádně zabrat. Ještě, že nebylo vedro a přívětivé počasi nám pomohlo dostat se do cíle. 

Startovní listina byla pěkně "našlapaná" a tak byl závod pěkně ostrý !!!!  Matouš Kozák (Rohozec), Sebastian (Hasiči JC), Vít Řehák (Cyklo Helios), nebo třeba Lukáš Kunt (Ghost Team) to byla pěkně našlapaná startovní listina. Posledně jmenovaný Lukáš měl smůlu v podobě defektu a tak si to vítězství rozdal Matouš s letos výborným Sebastianem. Matouš ve finálovém stoupání křížovou cestou nasadil takové tempo, kterému již Séba nedokázal čelit a zaslouženě si dojel pro vítězství! První ženou byla Vendula Kuntová.

 

Cidlina - Tábor.
Dalším závodem Cyklo point cupu bude nejkopcovitější trasa, která prověří vaši letní kondici. 
Pojedeme Kozlov do kopce, Kozlov z kopce, singliky pod Táborem a pokud to okolnosti dovolí, tak finálním stoupáním bude Křížová cesta.. start v 17:30 s prezentací do 17:15. Vše v Cidlině na návsi.

 

Tužín - Kumburk ... "energie Danovi"

Čtyřicet bikerů a bikerek se postavilo na start 5. závodu CYKLOPOINT CUPu. Spojením perfektního letního počasí, skvělé party a krásné těžké trasy vzniklo parádní sportovní odpoledne.

Jsem rád, že na závod zavítaly nové tváře a nebojí se "nést kůži na trh". Prostě si jdou zasportovat - máknout a nekoukají okolo, kdo na ně kouká, že jim to jde či nejde. Mojí hlavní myšlenkou těchto závodů je setkání lidí, které spojuje kolo. Další důležitou myšlenkou je "nácvik" závodního režimu. Prostě, něž pojedete na "velké" závody typu "Branžež"," Kpž"," Bělohrad", Jc5o a tak podobně si musíte "osahat" pohyb v pelotonu, závodní nasazení a vše okolo závodu. Nejlépe je začít na "hnojáku" jako je naše středeční klání!!!

Nejvíce je pocit v cíli, že jsem se na to nevyprd a

ŠEL JSEM DO TOHO!!!

 (prostě nehledám výmluvy a hledám jak to udělat abych jel...)

Matouš KOZÁK (Rohozec TEAM) to je jednoznačný závodník dne. Matouš tak trochu začínal na našich středách a roste z něho skvělej závoďák. Čelo závodu si pohlídal a zaslouženě vyhrál. Trať 9,5 km s převýšením cca 370 m zvládl za 30 min. Druhý  Michal Vlášek (Kross Bike Ranch) zaostal necelou minutku a třetí Martin Fikar jsi již přivezl přes minutu. Holky byly tentokrát 3 a Monča K. si poradila i s mnohými bikery. Těší mě účast mladých závoďáků z našeho CYKLOKLUBU Jičín. 

 Jen tak dále! kordas

 

 

TUŽÍN - KUMBURK 

"výše to již nepůjde"

Již 5. závod CYKLO POINT CUPu klepe na dveře zříceniny hradu Kumburk. Doufám, že si užijete stoupání až na vrchol hradu, který má nadmořskou výšku 642 m.n.m. Startovní číslo stále držíme Dáááánovi Polmanovi, který se trochu (trochu dost) větrá v Americe !!! Držíme palce !!! 

V 17:30 start s prezentací do 17:15. Místo startu a prezentace je Tužín - city

 

 

XC HLÁSNÁ lHOTA

Sieg beim XC Rennen in Jicin 

Sieg beim XC Rennen in Jicin Nach dem gestrigen 3.Platz beim Malevilcup hatte ich heute recht gute Beine... Die anspruchsvolle Strecke in Hlasna Lotha über geniale Trails lag mir wie im Vorjahr besonders gut... Nach abtasten in der 1.Runde konnte ich ab Runde zwei die Führung übernehmen und von Runde zu Runde ausbauen... Nach sechs Runden auf der Strecke mit ca. 2.5 Km und 70Hm landete ich am Ende doch souverän meinen 1.Sieg in der CZ Haven MTB Serie und bin natürlich sehr mit dem WE zufrieden.

#bikehousethiloscheibe 

Krásný článek od německého závoďáka, kterého to u nás baví .. přeložte si ..

 

Dva závody v jednom týdnu na stejné trati! To je pro mě jako pořadatele velká výhoda! Hlavně se nemusíte bát, že vám trasu někdo strhá jako v Jičíně na Čeřovce. Hlavní stavitel překážek Jirka Jakubec si pěkně máknul a s další pomocí Pavla a všech dětí a trenérů z CYKLO KLUBU Jičín byl trať postavena a udělána za týden !!! 

Středeční CYKLO POINT CUP byl testem na nedělní Haven Cup, který byl po WEBER Jičínské 5o dalším závodem, kterým přispíváme do seriálu.

Tento test nejvíce prověřil Adam Styblík (Kulhavý racing team), který nedal absolutně žádnou šanci nikomu z dalších závodníků. Všichni si to pevně věřím užili a zabikovali si. 

 

HAVEN CUP - neděle

Krásné počasí a trať, příjemné prostředí a lidé v Hlásné Lhotě to bylo nejvíc, co si můžete na závodech přát! 

Palačinky, bramboráčky a pivečko to byla odměna pro všechny, kteří se v neděli nelenili a přijeli.  

Celkem přijelo na závod téměř 80 závodníků a závodnic. V mládežnických kategoriích mě nejvíce zaujal Martin Kubišta (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), který jel krásný závod s Maximiliánem Geislerem. To byl boj! 

V dospěláckých kategoriích nejvíce předvedl Josef Kunášek (Expres Kolín) a Kristýna Zemanová (Ivar Author), kteří nedali nikomu ze svých soupeřů (soupeřek) šanci ! 

Velmi kvalitní startovní listina "elitního" závodu slibovala pěkné souboje. A také to tak bylo ! Druhé místo bylo pro Ondru Zeleného (Eleven Mercedes) zasloužené. Závod si ohlídal a věděl, že na první "flek" to nedá. Ovšem o třetí figuru se pěkně bojovalo. Vít Řehák (Cyklohelios) a Zbyněk Růžička (SKI PAUDERA) nedali nic zadarmo. Vítek nakonec Zbyňka udolal, ale po sobotním Malevilu toho mělcelkem dost. 

Všichni si užili krásný den a doufám že se budou k nám na závody rádi vracet. Přeji Sylwia Górna  ať se rychle uzdraví po pádu na můstku "K120". 

"Hlásná Lhota je  nejvíc ..."

 

pozvánka na 3. a 4. závod  

 XC Hlásná Lhota .... tento týden DVAKRÁT !!! Tedy středa v 17:30 v rámci CYKLO POINT CUPU a v neděli pořádné XC v rámci HAVEN CUPU. Stavíme novou trať, která Vás bude bavit. Máme již nové sekce: "K125" ... můstek s dopadem 125 cm ... , rock garden jménem "von" . Výjezd lesem ... "šnerovadlo" a nakonec "Jirkova zahrádka" ... sekáme, vozíme, kácíme, vymetáme, řežeme, prostě vše pro to,aby vás nová trať bavila... 
http://www.fitclubjicin.cz/cyklo-point-cup/

 

Okolo Čeřovky - kdo přijel - zvítězil

Kdo se postavil na start 2. závodu CYKLO POINT Cupu na jičínské Čeřovce, tak zvítězil. Zvítězil sám nad sebou a nechal daleko za zády ty co seděli doma...

Skoro 20 malých dětí si v dešti poradilo s mokrými paletami a trochou blátíčka. I slušná "kosa" jim nevzala elán prát se až do cíle.

Hlavní závod dospělých kategorií byl odstartován na 4 okruhy a bylo to poctivé bikování!

Trochu to kluzalo, ale šlo to. Lukáš Kunt se hned zkraje ujal vedení a to až do cíle udržel. Překvapivě jsem až do konce moc neztácel,ale bylo jasné, že si to Lukáš hlídá.... Třetí byl lomnický Michal Vlášek. Holky byly dvě. Monča Klapková zvítězila a Vendula Musilová byla za ní. Holky zaslouží poklonu, že je neodradila dešťová přeháňka....

... jakmile nebudete na mokru jezdit, tak se to nikdy nenaučíte ...

Nyní Vás již všechny zvu na sobotu 25.5. na WEBER Jičínskou5o.

 

Železnice - Tábor ... Vendy a Šormič
Vendy Kuntová jela svůj poslední závod za svobodna a nádherný koberec připravený jejím fanclubem byl ideální pro cílový spurtík ...
I když spurtík nebyl moc potřeba. Šormič nedal nikomu moc šancí a téměř s 1,5 min náskokem zvítězil. Druhý byl Lukáš Kunt před "domácím" Michalem Vláškem. 
Pojďme však od začátku.
Na náměstí v Železnici se sešlo přes 40 závodníků. Ústřední postavou byl bezesporu Honza Hruška, který je šéfem teamu Ghost ve kterém právě Vendula jezdí. Honza byl vynikající světový silničář, který ví jak chutná vítězství na etapě grand tour !!!

 

Ostatní závodníci si to užili a jakmile chytli dech, tak si mohli v kiosku u Míry Kunťáka dat pivečko a masíčko. Prostě skvělé... všichni bikeři přejí Vendule skvělý raketový start pod jménem NAVRÁTILOVÁ..

Ve středu 15.5. se jede oblíbený závod na Čeřovce. Od 16 hod startují děti a v 17:30 dospěláci.