CYKLOPOINT LIGA V ROCE 2023 !!!
chystáme pro Vás další ročník CYKLOPOINT ligy. Pro letošek připravujeme poměrně dost novinek, a tak Vás tím budu doufám dostatečně motivovat k pořádnému tréninku !
VÍCE VĚKOVÝCH KATEGORIÍ - NAVÍC SPOLEČNÉ HODNOCENÍ SILNICE + MTB = CYKLOPOINT MASTER = vítěz bere kolo MERIDA za 20 tis ...
CHCETE SVOJE OBLÍBENÉ STARTOVNÍ ČÍSLO ? Přihlaste se na celý seriál MTB či JCL a je Vaše !
více: https://jcl.wbs.cz/ a na http://www.fitclubjicin.cz/cyklo-point-cup/propozice1/
korďas

Okolo Šibeňáku  - finále v perfektní sportovní atmosféřě

 Posledním závodem CYKLO POINT Cupu byly okruhy okolo rybníka Šibeňák, které nahradily tradiční jičínskou Čeřovku.

  Nejprve si své závody užili nejmladší závoďáci a potom úderem "půl šesté" vypálilo na svižný méně technický okruh téměř 40 bikerů a bikerek.

 Hlavní závod na 4 okruhy měl hned od úvodu na čele Zbyňka Růžičku (Rohozec Amulet team), Petra Soukupa (TJ Nová Paka) a Marka Foltýna (Bakako NP). Marek měl však defekt a tak si to prvně jmenovaní celkem nerušeně rozdali o vítězství. Souky měl buhužel drobný pád a tak měl Zbyněk cestu za vítězstvím jednodušší. Třetí v hlavním závodě Korďas = Já (nevím, jak to mám napsat)  měl již trochu větší odtup. 

  Vítězové dalších kategorií jsou : Jáchym Bohuňovský, Dominik Kvitský (oba Cykloklub Jičín), Bára Fanfulíková (Bakako NP), Jakub Skalický (Carla.kupkolo) a Libor Holub (Triatlon team Měchenice). 

Po závodě též bylo vyhlášeno celkové pořadí seriálu a při pohodové atmosféře nějak moc rychle zmizel soudek výborného pivka z pivovaru ČERNÝ POTOKA . 

  Celý seriál byl uskutečněn za podpory CYKLOPOINTU Jičín, Haven Sportu a Danovi Šírovi . Děkuji všem pořadatelům (Monča, Hana, Miloš, Vanda, Jarča, Petra, Dana, Petr, Jana, Páša, Katka, Dušan, Terča,  Mára, a všichni další...)  stavitelům všech tratí. (Jirka Jakubec, Dušan Vrabec, Martin Šubr a kolektiv trenérů CK Jičín). 

Další počin, který jistě rozčeří cyklistické jičínské vody je silniční časovka družstev na 95 km. Vemte kámoše na vyjížďku... 

 Korďas

 

Okolo Šibeňáku  - pozvánka na úterý 6.9.

Finálový podnik CYKLOPOINT Cupu je připraven na úterý 6. září na již tradiční trati v okolí rybníka Šibeňák. 

V 17:00 budou startovat kategorie 2011 - 2013 a v 17:30 odstartuje hlavní závod na "velké trati". Trasu jsme s trenéry Cykloklubu JC vysekali a nechá se krásně trénovat. Okruh je dlouhý 3500 m a je spíše do rychla než do technické náročnosti. 

Hlavní kategorie včetně juniorů pojedou 4 okruhy. Kadeti a veterání 3 okruhy. Žáci (kat. A)  a všechny holky pojedou 2 kola. 

Prezentace je od 16:45 do 17:15. PREZENTACE JE ZDE

Trasa je ZDE. (okruh se jede proti směru hodinových ručiček"

Po závodě proběhne záverečné vyhlášení celého seriálu u srubu na Čeřovce. Vyhlášení Úterního závodu proběhne hned po skončení klání na Šibeňáku. Ceny a medaile dostávají závodníci, kteří jsou v první trojici v celkovém hodnocení a zúčastnili se minimálně 5 ti podniků !

Sponzorem pivečka, které se bude čepovat u srubu je PIVOVAR ČERNÝ POTOKA, kterým je majitel Vašek Vomáčko. Moc mu tím děkujeme. Vemte si pullitry. (špekáčky budou ... )

Dřevěnické XC - Sebastian Vlček vítězem - report

  Osmým závodem CYKLO POINT Cupu byl vymazlený okruhový závod na trati v Dřevěnicích. Zejména díky Dušanovi Vrabcovi se na dřevěnické trati neustále buduje něco nového a tím pádem je pro vás bikování na této trati zábavné.

Závod dětských kategorií byl lehkým "zahřátím" pohodové atmosféry zdejšího závodního prostoru. Na startovní "lajnu" se postavila necelá čtyřicítka bikerů na které čekal různý počet okruhů dle věkové kategorie.

Hlavní závod na 4 okruhy měl již od začátku celkem jasného favorita a tím byl Sebastian Vlček (Mondraker), který "cuknul " druhému Zbyňkovi Růžičkovi (Rohozec Amulet team) již v úvodním okruhu. Třetí Dan Polman (UPRT). 

Další vítězové kategorií jsou: Sebastian Jon (Cykloklub Jičín), Jakub Skalický (Carla.kupkolo), Mára Foltýn (BAKAKO Nová Paka) a Libor Holub (Triatlon team Měchenice).

Fotografie od Dušana Vrabce

Výsledky

 

Dřevěnické XC  - pozvánka na úterý 30.8.

Letos se na dřevěnické trati pojede již druhý závod CYKLOPOINT CUPu. Od jarního klání se opět dostavěla nová sekce, kterou hlavní stavitel Dušan Vrabec pojmenoval "chodník". Nic extrémního, ale pár desítek kamenů na to padlo. Další sekce již mají svoje jména jako třeba "klády", "zmijovka", "hupy" či "klopenky". Letos nová lavice či rock garden je též vypečená. Určitě se vyplatí si trasu najet včas při tréninku před závodem.

Hlavní kategorie pojedou 4 okruhy, junioři, veteráni a ženy 3 kola a žáci 2 okruhy. Pro hlavní kategorii je délka závodu cca 45 min. Start je v 17:30 s prezentací od 17:15 ihned po dojezdu dětských závodů. Dětské závody pro ročníky . 2011 - 2013 startují v 17 hod a mají délku na upraveném okruhu cca 10 min.

Místo startu, cíle i prezentace je ZDE.  Kdo přijede autem, tak nechte auto zaparkované někde dole v obci. 

Sportu zdar, Kordas

Brtevské XC - report

Již sedmým závodem CYKLO POINT Cupu bylo cross country v obci Brtev u Lázní Bělohrad a pořádal ho Martin Šubr se svoji partou.

Méně početné startovní pole oslabené dovolenkovými pobyty mělo před sebou 3 okruhy, které dokonale prověřily letní formu všech sportovců. 

Nejlépe si na technickém okruhu počínal domácí Adam Styblík (Rohozec Amulet Team), který druhému v pořadí Sebastianovi Vlčkovi (Mondraker) poodjel o pouhých 12 vteřin. Třetí Lukáš Hofman (SBCR) měl na vítěze ztrátu 36 vteřin. Tato trojice poměrně dost poodskočila ostatním.

Vítězem kategorie veteránů byl neskutečný Dan Polman (UPRT), který se přišej "vyjet" po ultra závodě na 7500 km.

Mládežnické kategorie vyhráli Matyáš Podzimek, Vojta Karásek a Jáchym Bohuňovský (všichni Cykloklub Jičín). Nejlepší veterán byl  Libor Holub (Triatlon tym Měchenice) a nej bikerkou se stala Michaela Matoušková (Eurobike Praha).

Děkujeme za podporu partnerům Cyklopoint Jičín a HAVEN Sport i místnímu Danovi Šírovi (KOLA ŠÍR ) a starostovi L. Bělohrad Pavlovi Šubrovi.

Další závod se jede na perfektní XC trati v Dřevěnicích 30 . srpna.

Užívejte léto - kordas

skupinou. Parádní přírodní okruh měří 5,5 km a má převýšení cca 150m . Hlavní kategorie pojedou 3 okruhy. Nejmladší závodníci - žáci a kadetky pojedou jeden okruh. Kadeti, veteráni a ostatní ženy pojedou 2 okruhy. Prezentace je od 16:45 do 17:15 a start v 17:30. Vše se odehrává v obci Brtev u Lázní Bělohrad. ODKAZ NA MAPY

Závod podporuje kromě hlavních partnerů Cyklopoint Jičín a HAVEN Sport i Dan Šír (KOLA ŠÍR ) a starosta L. Bělohrad Pavel Šubr.  

Brtevské XC - pozvánka na středu 27.7.

 Dalším závodem CYKLO POINT Cupu je cross country v obci Brtev u Lázní Bělohrad a pořádá ho Martin Šubr se svoji skupinou. Parádní přírodní okruh měří 5,5 km a má převýšení cca 150m . Hlavní kategorie pojedou 3 okruhy. Nejmladší závodníci - žáci a kadetky pojedou jeden okruh. Kadeti, veteráni a ostatní ženy pojedou 2 okruhy. Prezentace je od 16:45 do 17:15 a start v 17:30. Vše se odehrává v obci Brtev u Lázní Bělohrad. ODKAZ NA MAPY

Závod podporuje kromě hlavních partnerů Cyklopoint Jičín a HAVEN Sport i Dan Šír (KOLA ŠÍR ) a starosta L. Bělohrad Pavel Šubr. 

 

XC Hlásná Lhota ... report z 29.6. .. Zbynďa Růžička vítězem

Nepříznivá předpověď počasí bohužel postrašila dost bikerů, kteří si nechtěli umazat kolo. Je to škoda, neboť zas tak strašné to nebylo. Hlavně je mi líto kolik práce Jirka a Honza, místní bikeř,i udělali pro "nikoho". Opět musím jenom připomenout, že pokud na mokru jezdit nebudete, tak se to nenaučíte a až přijde ten VÁŠ hlavní závod, tak nebude mít ten svůj vnitřní náskok na soupeře...
Pojďme k vlastnímu závodu, kde se po startu na čele vytvořila skupinka ve složení Zbyněk Růžička (Rohozec Amulet Team), Jirka Kužel (Unlimited KM Trading CZ), Petr Soukup (TJ Nová Paka) a kadet Matyáš Podzimek (Cykloklub Jičín). Ten po 3 okruzích vyhrál svoji kategorii a pánové pak v posledním kole již byli pouze ve třech. Technická náročnost, kterou představovali především mokré kořeny udělala své a trojice již s danými rozestupy dojela do cíle. Zvítězil tedy Zbyněk před druhým Jirkou a třetí jičínský triatlonista Petr .
Další kategorii ovládli Jirka Koblasa (Carla.kupkolo) a Adam Papoušek (Bike Freaks Holice)
 
XC Hlásná Lhota - pozvánka na středu 29.6.
Na středu chystáme společně s bikovým guru Jirkou Jakubcem další díl CYKLO POINT Cupu. Pojede se na opět trochu pozměněné trati, kterou Jirka neustále inovuje. Letos opět zavítáme na "ŠUTR" či do "lomečku" nebo se pojede "olympijský krpál". Nebude chybět ani "jakubcovic rockgarden" či výjezd "zmijovka" .
Přijeďte si pořádně zabikovat. Prezentace, start i cíl je v Hlásné Lhotě na návsi. Prezentace od 16:45 do 17:15 hod a start v 17:30. Počty okruhů budou: kategorie A + všechny holky 2 okruhy, kat. B a F 3 okruhy a ostatní 4 kola .