Shrnutí celého CYKLO POINT CUPu 2020

Myslím, že navzdory bláznivé době jsme si letošní ročník maximálně užili. Pro číslo si došlo téměř 130 závodníků a celkem se zůčastnilo přes 500 dospěláků. Pro mě je velmi potěšitelné, že se zapojují mládežníci z našeho oddílu pro které je každý závodní start obrovským přínosem. Vidí na startu svoje vzory (Pavel, Séba, Dan Polman ... ) a vše dostává perfektní sportovní náboj. Trochu mě mrzí minimální účast bikerek, kterých je opravdu malinko. Snad se do toho holky trochu více opřou.

Již nyní hledám nové trasy a zajímavá místa pro inovaci závodů. Děkuji všem, kteří jistou měrou přispěli chodu celého seriálu a děkuji zároveň partnerům seriálu: CYKLO POINT Jičín a Danovi Šírovi.

 

Okolo Čeřovky ... pozvánka na středu 26.8.

Poslední závod CYKLO POINT CUPU je před námi. Nejoblíběnější trať celé serie - Čeřovka ! Start dětí 2007 - 2012 v 16 hod a start ostatních v 17:30. Prezentace končí vždy 15 min před startem.

Po vlastním hlavním závodě proběhne celkové vyhlášení s opékáním buřtů a pivečkem. Přijďte si to užít.

 

XC Hlásná Lhota - pozvánka na neděli 16. srpna

 

Předposlední díl jičínského MTB CYKLOPOIT CUPu je naplánován na neděli 16.8. Nově přepracovaná trať, bude navazavovat na loňskou trasu, která je celá udělaná v lesním svahu nad obcí. Pouze start, cíl i prezentace budou na druhé strany obce. Tedy v části, která se jmenuje Karlově. Příjezd z obce bude vyznačen. Start v 10 hod s prezentací od 9:15 do 9:45. 

Brtevské XC ... pozvánka na středu 5.8.

Další díl CYKLO POINT CUPu "hostuje" na krásné trati v obci Brtev, která sousedí s Lázněmi Bělohrad. Celou akci bere na svá bedra Martin Šubr. Martin oproti předchozím ročníkům o malinko zkrátil okruh na 5 km. Na jednom okruhu naberete 180 výškových metrů. Mládež do 15 ti let, ženy a veteráni pojednou 2 okruhy a ostatní 3 celá kola. Novinkou bude delší zaváděcí část, která natáhne pole cyklistú před vjezdem do terénu.

Prezentace, start i cíl je v Brtvi na návsi. Start v 17:30 s prezentací od 15:45 do 17:15. Přijďte si zabikovat.

MAPA TRATI. 

Cidlina Tábor - Matouš Kozák ... opět nejrychlejší

Na start nejvíce kopcovitého podniku CYKLO POINT Cupu se postavilo 40 bikerů a bikerek. Trať je opravdu poctivá z pohledu kopců i celkem technicky náročná kvůli sjezdu z Kozlova. Na necelých 12 km se nastoupá cca 430 výškových metrů. Po startu, který se trochu opozdil z technických důvodů se na čele v prvním dlouhém stoupání vytvořila trojice Matouš Kozák (Rohozec), Pavel Šorf (Bike freak Holice) a Zdeněk Morávek (Superior).  Kousek za nimi se pohyboval Séba Vlček, Pavel Kubín a Lukáš Kraus. Všechny však kozlovský sjezd zastavil či zpomalil technickými problémy. Závodníky  pak čekaly téměř všechny trejlíky pod Táborem a finální stoupání Křížovou cestou.

Pořadí na pásce bylo: Matouš Kozák, Pavel Šorf a třetí Zdeněk Morávek. Nejlepší bikerka byla mladičká Katka Vopršalová. Mladíky ovládl Marek Brumlík. Juniory Adam Styblík. Kategorii 40 - 49 vyhrál Dan Polman a nad 50 let byl nejlepší Víťa Brož. 

Děkuji za pomoc s přípravou trati a závodem Pavlovi, Radkovi, Efmenovi st. a mé Monče. A též klukům za odznačení. Pedálu zdar, kordas

Cidlina - Tábor ... pozvánka na středu 15.7.

Jedna z nejkopcovitějších tratí je tady! Nebude chybět sjezdík Kozlova, singlíky, "vlašanuv" trail a na závěr Křížová cesta. Sjezd Kozlova je díky Pavlovi a Radkovi vyčištěn od spadlých stromů...

Start a prezentace je na návsi v Cidlině a cíl na Táboře. Prezentace je od 16:45 do 17:15 a start v 17:30.

 

 

Okolo Kumburku - reportík

Matouš Kozák ... návrat ostříleného závoďáka

Necelé čtyři desítky bikerů a bikerek přišlo na 6. podnik CYKLO POINT CUPu, který se odehrával za chladnějšího počasí na cestách v okolí Kumburku. Trať byla v perfektní kondici. Ani suchá ani namočená. Okruh  je v podstatě systémem nahoru - dolu a nedá moc šancí na oddych. Na čele se to pěkně mlelo a nakonec se z vítězství radoval Matouš Kozák (Rohozec) před Zbyňkem Růžičkou (Cyklo Paudera) . Bronz bral Séba Vlček  před velmi aktivním Radkem Hořákem (Unlimited). Čelní pětku uzavřel Kuba Kosina (Enjoy Riding) . Nejmladší bikery vyhrál Tobiáš Kulvait. Holky Vendy Navrátilová a a zkušenější závodníky Martin Lédr. 

Okolo Kumburku - pozvánka na neděli 12.7.

XCéčko okolo hradu Kumburk je již 6.podnik CYKLO POINT CUPu. Okruhový závod vám nedá možnost vydechnout a tak si pořádně máknete. Přijďte si v neděli 12.7. zasportovat. Start, cíl i prezentace přímo pod finálním stoupáním na hrad Kumburk. Start v 10 hod s prezentací 9:15 - 9:45.

 

Tužín - Kumburk - reportík

Pořádná dřina !

Ano byla to opravdu poctivá trať, která na 9,5 km ve čtyřech stoupáních nabrala 420 výškových metrů a trochu podmáčeným povrchem stižovala podmínky. 

Téměř 50 bikerů z Tužína vystřelilo na německou cestu a potom dále do cest a cestiček v okolí hradu Kumburk. Trochu se bloudilo což beru jako školu pro závodníky i  poučení pro mě, kde je třeba co posílit. Závodníci musí koukat a na značení a ne pouze na jezdce před sebou, který když udělá chybu tak jedete  pryč ... No stanou se horší věci a jede se dál ..

Borci na čele si nedali nic zadarmo a ve finálovém doběhu na samotný vrchol hradu měli poměrně malé rozestupy. Séba Vlček si zpravil chuť po předchozích kláních a zvítězil před Danem Polmanem a Jakubem Hákem, který měl v nohách těžkou časovku na Košov. Bikerky Katka Vopršalová před Vendy Navrátilovou. Mladíky vyhrál Mára Brumlík a veterány Víťa Brož. Sledujte facebook, kde jsou fotky a podobně. 

 

 

Tužín - Kumburk - středa 1.7. - pozvánka

Přijeďte si zatrénovat, zazávodit a máknout na další díl CYKLO POIT CUPU . Tradiční trať z Tužína na Kumburk bude okořeněna samotným výstupem - výběhem na vrchol hradu. Start v 17:30 z Tužína u Radimi. Prezentace od 16:45 do 17:45 !!! Přijďte včas.

Okolo Tábora -  reportík

 Pavel Kubín ! Je snad až neuvěřitelné, že tento skvělý závoďák dosáhl teprve na  první vítězství v jičínské bikové serii ! GRATULACE !

Na pěkně zablácené trati, která je více na kondičku, než na techniku se v neděli vyřádilo 40 bikerů a bikerek. Přibývá mládeže a to je super. 

Čelo závodu se skládalo z trojice Pavel Kubín, Sebastian Vlček a Dan Polman. Technické problémy Sebastiana, Jakuba Kosiny a ostatních měnily pořadí. V cíly byl nakonec nejrychlejší Pavel před Sébou a Danem...

Veterány vyhrál Jirka Žák před Jirkou Lehotským (ročník 1948 !!! ) a slečny od Kuby Kosiny byly na cílové pásce v pořadí Katka Vopršalová a Anna Kosinová. Nejrychlejší mladík byl Mára Brumlík před Podzajmem. 

 

 

Okolo Tábora -  neděle 28.6. - pozvánka

  Čtvrtým podnikem jičínského CYKLO POINT CUPu je klání okolo vrchu Tábor.  Křížová cesta, "vlašanův" trail, singlíky z JC5o a tak dále.

Pro dospělé 2 krásné okruhy a pro ženy a mládež do 15 -ti let jeden okruh. Kolo měří cca 7,5 km a má převýšení cca 180 m. Start, cíl, prezentace je na samotném vrcholu Tábora. Prezentace v neděli 28.6. od 9:30 do 9:50. Start v 10 :00 hod. Přijďte si udělat hlad na nedělní oběd... kordas

Okolo Těšína -  reportík

Zdeněk Morávek jedéééé. Ano tak bych charakterizoval průběh letošní serie. Tři podniky a tři výtězství!

No ale pojďme pěkně od začátku. Na 40 bikerů se postavilo na start ve vesničce Tešín u Železnice. Celkem poupravená trať se myslím líbila a mnohým dala technicky pěkně zabrat. Je potřeba se zlepšovat a posuvat. A to jsem tam nedal největší vychytávku, kterou jsem nestihl připravit. Příště...

Kluci si to na čele závodu nedali vůbec zadarmo a byl to boj až do konce. Zdeněk Morávek (Superior) si vše zkušeně pohlídal až do závěru. Nicméně "vlčák" Séba kouše a bude bojovat. Perfektní Dan Polman na třetí figuře !!! No a vůbec všichni ostatní si zaslouží potlesk, za to že nesou "kůži na trh" a nevymlouvají se na počasí a podobné nesmysly. Hodně lidí "závodí" na vyjížďkách a když mají závodit tak nic... 

 

Okolo Těšína -  středa 24.6. - pozvánka

  Dalším podnikem CYKLO POINT CUPU je XC Okolo Těšína. Nové technické kousky z dílny Šimona, Séby, Pavlika a Adama na vás čekají. Je to paráda, ALE !!!! jedna zatáčka je celkem složitá a proto si to včas zkuste. Nicméně dle mě nevadí kousek sejít či vyjít pěšky. To je MTB... 

Start v 17:30 s prezentací od 16:45 do 17:15. 

OKOLO Čeřovky -  report

Za perfektního počasí s díváckou kulisou a za asistence dvou "televizních štábů" se na jičínské Čeřovce konal další díl CYKLO POINT Cupu. Ve všech kategoriích se na start postavilo 70 sportovců. Dětské závody na kratším okruhu nastartovaly sportovní odpoledne. Dětí bylo méně než loni, neboť jsem nejstarší dětskou kategorii přesunul do hlavního startu. 

Hlavní závod byl  dramatický až do konce o čemž svědčí vteřinové rozdíly na cílové pásce. Vítězství z úvodního podniku obhájil Zdeněk Moravek (Superior) před Adamem Styblíkem (Kulhavý racing) a třetím Sébou Vlčkem (Hasiči Jičín). Matouš Kozák (Rohozec team) byl o pouhou vteřinu čtvrtý před pátým Lukášem Kuntem (Ghost team). Nejlepší bikerka byla Vendy Navrátilová (Ghost team). 

Další podnik se koná na Těšíně ve středu 24.6. Máme pros Vás nové sekce !!! " Šímův tobogán, Sébova klopenka, Pavlova smyčka... 

  

OKOLO Čeřovky  - středa 17.6.

Další díl CYKLO POINT CUPU startuje již tuto středu na oblíbené jičínské Čeřovce. Dětské závody na kratším okruhu startují v 16 hod. Pozor !!! Upravil jsem kategorie pro tento start. Pojednou pouze ročníky 2007 - 2012. Ročníky 2006 a více již směřujme na start hlavní v 17:30. Prezentace pro hlavní závod bude od 17:00 - do 17:20. Přijďte si zabikovat. 

Železnice - Tábor report

Úvodní podnik jicinskeho Cyklopoint cupu odstartoval klasicky z náměstí v Železnici. 50 bikerů zdolalo nástrahy a hlavně slušné převýšení na Tabor. Nejrychlejším byl ve velmi vyrovnaném závěru Zdeněk Moravek (Superior) před Petrem Soukupem (Yogi) a třetím Jakubem Hákem (Mapei Merida Kaňkovský ).

Další podnik se koná ve stredu 17.6. na jicinske Čerovce. Výsledky a další info je na: http://www.fitclubjicin.cz/cyklo-point-cup/

V nedeli přijďte na silniční časovku ze Soběraze na Brdo. Pěkně členitá trať vede přes Klepandu a Syřenov. http://www.jcl.wbs.cz/Klepanda.html

 

Kordas

 

Železnice - Tábor - středa 10.6.

CYKLO POINT CUP 2020 se rozjede úvodní "klasikou", kterou je závod ze Železnice na Tábor. Trasa je každý rok lehce pozměněna, kvůli aktuálnímu stavu v lesních porostech a těžbě dřeva. Ve středu 10.6. to vidím asi takto

mapa na středu:  https://mapy.cz/s/kakunedoga 

Přijďte si máknout a setkat se s kamarády a kolegy bikery. Start ze Železn ického náměstí je v 17:30. Prezentace od 16:45 do 17:15. 


2o2o

Nové termíny máme stanoveny a přispůsobeny nové situaci. Koukněte do propozic. 

 

 

 

 2019 

Okolo Čeřovky .... a je konec ...

Posledním závodem okolo jičínské Čeřovky seriál CYKLO POINT CUPu dospurtoval do cílové brány. Myslím, že všech 11 závodů, které od května do září zpestřily bikový život mnoha závodníků bylo něčím zajímavým. Okruhová XCéčka učí techniku a maximální výkon. Závody s cílem na kopci zase prověřují vrchařské schopnosti. Přidáváním více technických úseků je trend, kterým chci jít. 

Samotný středeční závod přinesl pěknou řezbu o každý metr tratě. Honza Fišnar přijel poprvé na naše závody a jeho souboj s Matoušem Kozákem byl nerozhodný až do posledních metrů. O pouhé 2 vteřiny uhájil před Matoušem vítezství. Třetí flek bral Michal Vlášek před Sébou Vlčákem a pátým Danem Polmanem - vytrvalcem (rychlím ...) . Monča K. byla bohužel sama mezi bikerkama. Nicméně se s ní již pere "mládež" z našeho oddílu a vše dostává nový náboj ...

Dětské závody měly krásnou účast cca 25 mladých nadějí a závěrečné posezení u táboráku bylo fajn. Děkuji všem, kteří pomáhají s organizací a těším se další akce.

29. září se jede Jičín - Praha - Jičín 

30.11. Projekce Dana Polmana a Petra Soukupa

 

 

Okolo Tábora - Kuntík jedééé


Ano je to letos Lukáš Kunt, který si připsal již 5.vítezství v jičínské bikové sérii CYKLO POINT CUP. Celkem 36 bikerů se sešlo na vrcholu Tábora, který je pro jičíňáky oblíbenou singl trekovou destinací. Jeden kruh, který "vymetl" téměř všechny stezky měřil 7,5 km a měl převýšení 150 m. Většina závodníků jela 2 okruhy jenom nejmladší a holky jednu rundu. Monča Klapková zvítězila právě mezi holkama před Naďou Čivrnou. Mlaďochy jednoznačně posekal Petr Mádlík a nejmladší bikerkou na trati zvítězila Vája Vaňková . V ostré bitvě hlavních kategorií Matouš Kozák pěkně přitápěl Lukáši Kuntovi. Nicméně v závěru již neodolal. Jeden pád a jeden defekt jsou součástí závodění a doufám, že bude Jirka v pořádku ..
Sezona je dlouhá a náročná a mnozí již tak trochu taháme nohy za sebou... ALE pojďme si ještě užít poslední závod na jičínské Čeřovce. Ve středu 11.9. v 16 hod pojedou děti a v 17:30 ostatní. Po závodě bude celkové vyhlášení výsledků s opékáním buřtíků s pivečkem..

 

Okolo Tábora - pozvánka

Předposlední závod CYKLO POINT Cupu se jede mimořádně v úterý 3.9. Důvodem jsou blížící se "sudety" na které se budou hodit čerstvější nohy. Trasa bude stejná jako loni. Tedy vymeteme skoro všechny sing treky a stoupání "křížovkou" prověří vrchařské dispozice. Start, cíl i prezentace je na samotném vrcholu Tábora. Prezentace je od 16:45 do 17:15. Start v 17:30 !!! 

Okolo Těšína - mládež na startu

Na dalším XCéčku v jičínské serii se objevilo početné startovní pole mladých závoďáků a to je výborným znamením do dalších let. "Pačáci" a CK Jičín to budou do budoucna krásné souboje ...

Celkem se na start postavilo 36 závodníků a na poměrně točivé a technické trati si užiliy bikování v pořádném letním vedru. Lukáš Kunt nedal od startu nikomu šanci a systémem start - cíl dovezl svého Ghosta do cíle. Holky ovládla Vendy Navrátilová. Děkuji za pomoc s tratí Pavlovi a Sébovi a s měřením Vomasovi a Michalovi. Nezdá se to, ale zůstalo tam cca 10 hodin práce.. 

 

Okolo Těšína - pozvánka

Závod okolo Těšína či spíše okolo kopce Železný je devátým závodem v  jičínské bikové serii CYKLO POINT CUP.  Okruh, který vede hodně v singlech dozná letos drobné změny. Po vichřicích spadlo pár stromů, které se nám krásně hodí "pod kola" našich biků. Tedy nějaký ten drop se hodí k postupnému zvyšování technické náročnosti závodů. "Lomeček", již dnes nikoho nepřekvapí a další pasáže budou lehce poupraveny. Nově ubyde asfaltový úsek, který bude nahrazen vznikající cykloztezkou.  Prezentace a start je v centru obce Tešín u Železnice.

Přijďte si zasportovat !!

 

Okolo Kumburku - reportík

Na již osmém závodě CYKLO POINT Cupu se sešlo opět přes 4o bikerů a bikerek. Nejen "eliťáci" ale i trochu pomalejší sportovci si užili težký okruh, který se jel celkem 3x. Pouze ženy, mládež a 5o+ jeli dvě rundy. Po startu se jelo pěkně ostře a již v zaváděcím asfaltovém nájezdu to bylo peklo. Myslím, že tato trať má v sobě nejprudší výjezdy i sjezdy a odpočinek není žádný. 

Lukáš Kunt a Matouš Kozák si to s minutovým náskokem před ostatními rozdali o první místo. Lukáš to o pár vteřin urval na svoji stranu. Třetí místo bral Sebastian Vlček před čtvrtým Michalem Vláškem a vytrvalcem Danem Polmanem. 

Holky nejrychleji zajela Karolína Bergerová před Monikou Klakovou. Mládež nám začíná též pěkně vystrkovat růžky a třeba Lukáš Kraus či Matyáš Podzimek pěkně zamakali !!! 

OKOLO KUMBURKU

Další závod CYKLO POINT Cupu se jede tuto středu 14.8. v okolí hradu Kumburk. Trasu budu oproti předešlému roku trochu upravena - prodloužena. Start, cíl i prezentace bude přímo pod závorou pod hradem. Start v 17:30 s prezentací do 17:15. Přijďte si máknout !!! Kordas

Brtevské XCéčko 

Martin Šubr a jeho partička připravila 7. závod CYKLO POINT Cupu v lese nad obcí Brtev u Lázní Bělohrad. Letošní rekordní účast 44 závodníků ukázala oblíbenost zdejších terénů. 

Okruh měřil cca 6 km a měl převýšení přes 150 m. Kromě mládeže, bikerek a "zkušených" jeli všichni 3 okruhy. Tedy závod na téměř jednu hodinu. 

Po startu, který vedl pěkně poctivě do kopce se vepředu vykrystlalizovala skupinka favoritů ve složení Lukáš Kunt (Ghost team), Vít Řehák (Cyklo Helios) , Sebastian Vlček(Hasiči JC), Michal Vlášek (Cross bike ranch), Dan Polman (Lidé a Hory), Martin Fikar (Bakako ) a Lukáš Chmelař. Ti všichni se vešli v cíly téměř do 2 minut ! 

Lukášovi to mimořádně sedlo a nedal ostatním šanci. O druhé a třetí místo byl velký boj a možná škoda, že Sebastian jel pouze na přední brzdu .. Vítek by to měl těžší ...

Ceny od partnerů akce Lazní Bělohrad, Cyklo point Jičín a Kola Dan ŠÍr předal nejlepším pan starosta Pavel Šubr. Dalším závodem budou okruhy okolo hardu Kumburk. Pojede se ve středu 14.8. Start, cíl i prezentace je přímo pod hradem. Ať to všem jezdí !!!! kordas

Cidlina - Tábor  -  nic zadarmo ...

 Opravdu těžký závod si přišlo okusit téměř 40 bikerů a bikerek. Tři pořádný kopce propojené opravdovým terénem dalo vše pořádně zabrat. Ještě, že nebylo vedro a přívětivé počasi nám pomohlo dostat se do cíle. 

Startovní listina byla pěkně "našlapaná" a tak byl závod pěkně ostrý !!!!  Matouš Kozák (Rohozec), Sebastian (Hasiči JC), Vít Řehák (Cyklo Helios), nebo třeba Lukáš Kunt (Ghost Team) to byla pěkně našlapaná startovní listina. Posledně jmenovaný Lukáš měl smůlu v podobě defektu a tak si to vítězství rozdal Matouš s letos výborným Sebastianem. Matouš ve finálovém stoupání křížovou cestou nasadil takové tempo, kterému již Séba nedokázal čelit a zaslouženě si dojel pro vítězství! První ženou byla Vendula Kuntová.

 

Cidlina - Tábor.
Dalším závodem Cyklo point cupu bude nejkopcovitější trasa, která prověří vaši letní kondici. 
Pojedeme Kozlov do kopce, Kozlov z kopce, singliky pod Táborem a pokud to okolnosti dovolí, tak finálním stoupáním bude Křížová cesta.. start v 17:30 s prezentací do 17:15. Vše v Cidlině na návsi.

 

Tužín - Kumburk ... "energie Danovi"

Čtyřicet bikerů a bikerek se postavilo na start 5. závodu CYKLOPOINT CUPu. Spojením perfektního letního počasí, skvělé party a krásné těžké trasy vzniklo parádní sportovní odpoledne.

Jsem rád, že na závod zavítaly nové tváře a nebojí se "nést kůži na trh". Prostě si jdou zasportovat - máknout a nekoukají okolo, kdo na ně kouká, že jim to jde či nejde. Mojí hlavní myšlenkou těchto závodů je setkání lidí, které spojuje kolo. Další důležitou myšlenkou je "nácvik" závodního režimu. Prostě, něž pojedete na "velké" závody typu "Branžež"," Kpž"," Bělohrad", Jc5o a tak podobně si musíte "osahat" pohyb v pelotonu, závodní nasazení a vše okolo závodu. Nejlépe je začít na "hnojáku" jako je naše středeční klání!!!

Nejvíce je pocit v cíli, že jsem se na to nevyprd a

ŠEL JSEM DO TOHO!!!

 (prostě nehledám výmluvy a hledám jak to udělat abych jel...)

Matouš KOZÁK (Rohozec TEAM) to je jednoznačný závodník dne. Matouš tak trochu začínal na našich středách a roste z něho skvělej závoďák. Čelo závodu si pohlídal a zaslouženě vyhrál. Trať 9,5 km s převýšením cca 370 m zvládl za 30 min. Druhý  Michal Vlášek (Kross Bike Ranch) zaostal necelou minutku a třetí Martin Fikar jsi již přivezl přes minutu. Holky byly tentokrát 3 a Monča K. si poradila i s mnohými bikery. Těší mě účast mladých závoďáků z našeho CYKLOKLUBU Jičín. 

 Jen tak dále! kordas

 

 

TUŽÍN - KUMBURK 

"výše to již nepůjde"

Již 5. závod CYKLO POINT CUPu klepe na dveře zříceniny hradu Kumburk. Doufám, že si užijete stoupání až na vrchol hradu, který má nadmořskou výšku 642 m.n.m. Startovní číslo stále držíme Dáááánovi Polmanovi, který se trochu (trochu dost) větrá v Americe !!! Držíme palce !!! 

V 17:30 start s prezentací do 17:15. Místo startu a prezentace je Tužín - city

 

 

XC HLÁSNÁ lHOTA

Sieg beim XC Rennen in Jicin 

Sieg beim XC Rennen in Jicin Nach dem gestrigen 3.Platz beim Malevilcup hatte ich heute recht gute Beine... Die anspruchsvolle Strecke in Hlasna Lotha über geniale Trails lag mir wie im Vorjahr besonders gut... Nach abtasten in der 1.Runde konnte ich ab Runde zwei die Führung übernehmen und von Runde zu Runde ausbauen... Nach sechs Runden auf der Strecke mit ca. 2.5 Km und 70Hm landete ich am Ende doch souverän meinen 1.Sieg in der CZ Haven MTB Serie und bin natürlich sehr mit dem WE zufrieden.

#bikehousethiloscheibe 

Krásný článek od německého závoďáka, kterého to u nás baví .. přeložte si ..

 

Dva závody v jednom týdnu na stejné trati! To je pro mě jako pořadatele velká výhoda! Hlavně se nemusíte bát, že vám trasu někdo strhá jako v Jičíně na Čeřovce. Hlavní stavitel překážek Jirka Jakubec si pěkně máknul a s další pomocí Pavla a všech dětí a trenérů z CYKLO KLUBU Jičín byl trať postavena a udělána za týden !!! 

Středeční CYKLO POINT CUP byl testem na nedělní Haven Cup, který byl po WEBER Jičínské 5o dalším závodem, kterým přispíváme do seriálu.

Tento test nejvíce prověřil Adam Styblík (Kulhavý racing team), který nedal absolutně žádnou šanci nikomu z dalších závodníků. Všichni si to pevně věřím užili a zabikovali si. 

 

HAVEN CUP - neděle

Krásné počasí a trať, příjemné prostředí a lidé v Hlásné Lhotě to bylo nejvíc, co si můžete na závodech přát! 

Palačinky, bramboráčky a pivečko to byla odměna pro všechny, kteří se v neděli nelenili a přijeli.  

Celkem přijelo na závod téměř 80 závodníků a závodnic. V mládežnických kategoriích mě nejvíce zaujal Martin Kubišta (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), který jel krásný závod s Maximiliánem Geislerem. To byl boj! 

V dospěláckých kategoriích nejvíce předvedl Josef Kunášek (Expres Kolín) a Kristýna Zemanová (Ivar Author), kteří nedali nikomu ze svých soupeřů (soupeřek) šanci ! 

Velmi kvalitní startovní listina "elitního" závodu slibovala pěkné souboje. A také to tak bylo ! Druhé místo bylo pro Ondru Zeleného (Eleven Mercedes) zasloužené. Závod si ohlídal a věděl, že na první "flek" to nedá. Ovšem o třetí figuru se pěkně bojovalo. Vít Řehák (Cyklohelios) a Zbyněk Růžička (SKI PAUDERA) nedali nic zadarmo. Vítek nakonec Zbyňka udolal, ale po sobotním Malevilu toho mělcelkem dost. 

Všichni si užili krásný den a doufám že se budou k nám na závody rádi vracet. Přeji Sylwia Górna  ať se rychle uzdraví po pádu na můstku "K120". 

"Hlásná Lhota je  nejvíc ..."

 

pozvánka na 3. a 4. závod  

 XC Hlásná Lhota .... tento týden DVAKRÁT !!! Tedy středa v 17:30