Pro letošek budou informace o bikové JCL na https://jcl.wbs.cz/

 

CYKLO POINT MASTER 2023 - celkové pořadí

Letošní novinkou CYKLOPOINT LIGY byl součet TOP5 výsledků MTB a TOP9 výsledků "silnice".  Tímto se ukázala všestranost sportovců.  Vyhlášení nejlepší trojice proběhne během TOI TOI Cupu 14.10. v cca 14 hod. 

1     Vlček Sebastian    MONDRAKER Racing Team  2762 b.
2     Polman Daniel      Ultra Paka Racing Team  2320 b.
3     Kvitský Dominik Cykloklub Jičín    2230 b.
4     Skrbek Jan Czech Tallboys  2208 b.
5     Kordík Petr Cykloklub Jičín  2032 b.
5     Brumlík Marek Cykloklub Jičín  1851 b.
7     Kyjonka Antonín Cykloklub Jičín  1786 b.
8     Felcman Radek Cykloklub Jičín 1746 b.
9     Kubišta Martin Unlimited KM TRADING CZ  1716 b.
 
Okolo Šibeňáku .... finálová bitva mezi rybníky 5.9.2023
Posledním MTB závodem v naší CYKLOPOINT serii byl již tradiční zavírák okolo jičínských rybníků Šibeňák a Hádek. Nejprve si své závody na zkráceném kolečku užili nejmladší bikeři a bikerky a úderem půl šesté si ostrou bitvu rozdalo na 3 desítky bikerů.
Roli favorita potvrdil Sebastian Vlček (MONDRAKER Racing Team) před juniorem Márou Foltýnem (Bakako Nová Paka) a kadetem Dominkem Kvitským (Cykloklub Jičín). V dalších postech a kategoriích se radovali: Libor Holub (Triatlon team Měchenice), Petr Kovář (Haven team). Tito všichni abslovovali 4 plnohodnotné okruhy.
V kratším závodě na 2 okruhy byl nejrychlejší žák Jáchym Bohuňovský (Cykloklub Jičín) a veterán Jirka Lehotský (Force team Špicar ).
Ihned po závodě došlo i na vyhlášení celkového pořadí MTB Cyklopoint Cupu.

Celý seriál byl uskutečněn za podpory CYKLOPOINTU Jičín, Haven Sportu a Danovi Šírovi . Děkuji všem pořadatelům (Monča, Hana, Miloš, Vanda, Jarča, Petra, Dana, Petr, Jana, Páša, Katka, Dušan, Terča,  Mára, a všichni další...)  stavitelům všech tratí. (Jirka Jakubec, Dušan Vrabec, Martin Šubr a kolektiv trenérů CK Jičín). 

Další počin, který jistě rozčeří cyklistické jičínské vody je silniční časovka družstev na 95 km. Vemte 1.10.kámoše na vyjížďku... 

Dalším námi pořádaným závodem budou XC Dřevěnice ve sředu 27.9. Tento závod je zařazen do Středečního poháru, který se koná v okolí Rtyně a to již 29 ročníkem.

Okolo Šibeňáku  - pozvánka na úterý 5.9.
Finálový podnik CYKLOPOINT Cupu je připraven na úterý 5. září na již tradiční trati v okolí rybníka Šibeňák. 
V 17:00 budou startovat kategorie 2011 - 2013 a v 17:30 odstartuje hlavní závod na "velké trati". Okruh je dlouhý 3500 m a je spíše do rychla než do technické náročnosti. 
Hlavní kategorie včetně juniorů pojedou 4 okruhy.  Žáci (kat. A)  a všechny holky pojedou 2 kola. 
Prezentace je od 16:45 do 17:15. PREZENTACE JE ZDE
Po závodě proběhne záverečné vyhlášení celého seriálu u srubu na Čeřovce. Vyhlášení Úterního závodu proběhne hned po skončení klání na Šibeňáku. Ceny a medaile dostávají závodníci, kteří jsou v první trojici v celkovém hodnocení a zúčastnili se minimálně 5 ti podniků !
 
Tužín - Kumburk ... "podzajm" vítězem
I přes hodně mizerné počasí se na start předposledního dějství Cyklopoint Cupu postavilo téměř 30 bikerů. Čekala na ně 8,5 km dlouhá upravená trasa, kde se nakonec podmínky díky úpravě trasy dosti zlepšily. Do cíle jsme tak dojížděli v rozumném stavu.
Ihned od startu poodjel Sebastian Vlček (MONDRAKER Racing Team), který však v polovině trasy musel řešit prasklý řetěz a tak se do čela dostala trojice ve složení Matyáš Podzimek (Lawi junior team), Domink Kvitský (Cyklklub Jičín) a Dan Polman (Ultra Paka Racing Team ).. Ke konci "podzajm" poodjel a zaslouženě si dojel pro vítězství na samotném vrcholu hradu Kumburk. Druhou figuru bral Dominik a třetí Dan.

Všem moc děkuji za účast, která byla podkreslena perfektní atmosférou. Děkuji též partnerům podniku CYKLOPOINTU Jičín a HAVEN SPORT za peněžité poukázky a ceny do tomboly.
 
Závěrečný závod se jede v úterý 5.9. na svižné trase v okolí rybníka Šiběňák
 
Tužín - Kumburk ... pozvánka na úterý 29. srpna
Další díl bikové Cyklopoint serie se jede v úterý 29. srpna z Tužína na vrchol hradu Kumburk. Trasa je dlouhá 8,6 km s převýšením cca 320 m a klesáním 30 m.
 POZOR ! Reaguji na dosti podmáčená místa v některých pasážích a upravuji trasu na pevnější povrch. (odkaz na MAPY.CZ)
Tradičním cílem je až samotný vrchol Kumburku, respektive vyhlídková pločina na hradbách. Na kole tedy dojedete na nádvoří a cca 80 m popoběhnete po schodech na cílovou čáru.
Prezentace je v místě startu od 16:45 do 17:15 hod. Startovat se bude v 17:30. Pro rychlejší chod sportovního podniku se registrujte v jednoduchém formuláři. Registrovat se lze do úterý 29.8 do 9:00 hod.

 Celkové pořadí CYKLOPOINT MASTER po 16. odjetých závodech z 18. Do celkového pořadí se počítá TOP 9 výsledků ze silnice a TOP 5 výsledků z MTB podniků.

 
BRTEVSKÉ XC ... S . Vlček se nejlépe popral s vedrem
Jak napovídá titulek, tak se další závod Cyklopoint Cupu jel za opradu letního počasí. Na trati v Brtvi, kterou opečovává Martin Šubr a partička okolo něho se na startu sešly téměř 4 desítky sportovců. Na závodníky čekaly 3 okruh po 5 km. Po celkem poklidné zaváděcí rovině, která naváděla peloton na samotnou trať se již tempo zvýšilo a ihned se začaly tvořit skupinky závodníků, které se více či méně udržely až do cíla.
První skupinka čítala tyto borce: Sebastiana Vlčka (MONDRAKER Racing Team) , Marka Foltýna (Bakako Nová Paka) a Dandu Polmana (Ultra Paka Racing Team). Ten však lehce nestačil a tak si to o vítězství rozdali Sebastian a Mára. Séba měl více sil a po zásluze zvítězil. Mára bral a stříbro a Dan bronz.
Další pořadí ve věkových kategoriích bylo: Kvitský Dominik (Cykloklub Jičín), Libor Holub (Triatlon team Měchenice).
Kratší závod byl vypsán pro kategorie žáků , žen a veteránů nad 60 roků. V těchto věkových kategoriích zvítězili: Pepa Jon (Cykloklub Jičín), Jirka Lehotský (Force team Špicar) a Lucka Burgermeisterová ( TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda)

 

Další sportovní akce jsou: silniční časovka Cidlina - Košov (25.7.), a MTB závod Tužín - Kumburk (29.8.)

Celkové pořadí MTB serie k 14.7.

Celkové pořadí silniční serie k 14.7.

Celkové pořadí CYKLOPOINT MASTER (silnie+MTB)

 

 BRTEVSKÉ XC ... pozvánka na úterý 11.7.

Další závod Cyklopoint Cupu se jede v Brtvi v úterý 11.7. Prijdte si otestovat svoji letní formu na trati, kterou staví Martin Šubr. Start v 17:30 s prezentaci od 16:45 do 17:15.

Parádní přírodní okruh měří 5,5 km a má převýšení . Hlavní kategorii pojedou 3 okruhy. Žáci, veterání nad 60 let a všechny ženy pojedou dva okruhy. Prezentace je od 16:45 do 17:15 a start v 17:30. Vše se odehrává v obci Brtev u Lázní Bělohrad.

 Pro urychlení prezentace se přihlašte v rezervačním formuláři nejlépe do pondělí 10.7. 18:00.

Závod podporuje kromě hlavních partnerů Cyklopoint Jičín a HAVEN Sport i Dan Šír (KOLA ŠÍR ) a město L. Bělohrad .

Okolo Těšína .... mládí vpřed ... Mára Foltýn vítězem
4. bikový podnik CYKLOPOINT Cupu na XC trati na Těšíně je minulostí. Na startu ve středu 14.6. sešlo poměrně málo bikerů. Po "plné" dřevěnické trati se na vymetený a vymazlený okruh okolo vrchu Železný sešli necelé tři desítky bikeru.
Ihned od startu se od ostatních oddělila pětice ve složení Mára Foltýn (Bakako Nová Paka), Séba Vlček (MONDRAKER Racing Team, Dominik Kvitský (Cykloklub Jičín), Danda Polman (Ultra Paka Racing Team) a Kuba Kosina (Enjoy Riding Team ). V průběhu 3 ze 4 okruhů se na čele vyselektovala dvojice Mára a Sebastian ve které měl ke konci lehce navrch Mára a zvítězil před Sebastianem. Třetí byl výborně jedoucí věkem ještě kadet Dominik Kvitský, který ukazuje lepšící se formu. Danda Polman bral nepopulární "brambory" a pátou figuru udržel Kuba Kosina.
V závodě na 2 okruhy zvítězil mladík Tonda Vlach (Cykloklub Jičín) a veterán Jirka Lehotský (Force team Špicar).
Další bikové měření sil je na krásné trati v obci Brtev v úterý 11.7. Akci pořádá Martin Šubr.
 
 
Okolo Těšína ... pozvánka na středu 14.6.2o23
Čtvrtým podnikem Cyklopoint Cupu je okruhový závod na vrchu Železný u obce Těšín. Oproti drsným Dřevěnicím je bikování na vrchu Železný vyhlazené a jezdivé. Nicméně některé sekce mají svoje jména, která tento sportovní podnik charakterizují. Jsou to třeba : "lomeček", 'šímův tobogán" či "krmelec". Jediné místo, které je nepříjemné je jedna pravotočivá zatáčka, která se nachází v Šimově Tobogánu ... nezapomeňte si okruh vyzkoušet. Okruh je zajímavý uzoučkými pěšinami nad potokem i několika prudkými výjezdy. Okruh měří 3,5 km a má převýšení cca 120 m. NOVĚ jsem přidal, nebo spíše nastavil úvodní a vlastně jediné delší stoupání, které nyní obkrouží celý vrchol Železný.
Prezentace je od 16:45 a start v 17:30. Vše se odehrává na Těšíně u Železnice. Loni zvítězil Jirka Kužel, který letos řeší zdravotní problémy a všichni mu přejí, že se opět zapojí do sportu !!! Každopádně se pojedou 4 okruhy pro všechny kategorie mimo žen, veteránů nad 60 let a žáků. Ti pojedou okruhy 2.
Přijeďte si zabikovat.
 
Dřevěnické XC .... Kryštof Bažant potvrdil roli favorita
Byla to řezba !!! Ano, takto bych definoval 3. podnik CYKLOPOINT Cupu ! Buhužel i se zvuky sanitky ... všichni přejí Danovi co nejrychlejší regeneraci...
Na startu vymazlené dřevěnické trati se sešlo přes pět desítek sportovcu. kteří si za ideálního počasí přišli vyzkoušet svoji fyzickou i technickou dovednost. Ano, okruh není opravu lehký a vyžaduje MTB umění. Na nejtěžších sekcích byla umožněna objízná trasa.

První se konaly se konaly starty dětských závodů, které vyhráli Hynek Bohuňovský a Roza Kazdová (oba Cykloklub Jičín). Po té se již rozjel hlavní závod na 4 okruhy a měl velkého favorita v hodně mladém (ročník 2007) závoďákovi Kryštofovi Bažantovi. Ten závodí ještě v kategorii kadetů , ale s velkým přehledem je nejlepší v ČR a loni byl dokonce i Mistrem Evropy v této "věkovce".Velmi dobře mu sekundoval jičínský Sebastian Vlček (MONDRAKER Racing Team), který však sportovně uznal kvality mldého vítěze. Třetí byl po boji až do závěrečných metrů lepšící se kadet Dominik Kvitský (Cykloklub Jičín) před čtvrtým Michalem Štantejským (SAC Špindlerův Mlýn). Pátou figuru bral další mladík Adam Žitný (Cyklotar Pirelli).

V dalších kategoriích si nejlépe vedli : Vojta Karásek (ELEVEN HEAD CST CYKLOLIVE TEAM), Libor Holub (Triatlon team Měchenice). Kratší variantu hlavního závodu jeli žáci, holky a veteráni nad 60 let. V těchto kategoriích zvítězili: Sebastian Jon (Cykloklub Jičín), Jirka Lehotský (Force team Špicar), Lucie Burgermeisterová (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) a Klára Petířová (Cykloklub Jičín).
 
 
Nakonec děkuji obci Dřevěnice, Dušanovi Vrabcovi i Lesům ČR za poskytnuté pozemky pro cyklo závod. Velké díky patří všem pořadatelum i celému Cykloklubu Jičín za pomoc s pracemi na trati. V poslední řadě děkuji partnerům seriálu CYKLOPOINTU Jičín a Haven Sport za podporu.
 
Dalším sportovní program:
 
Silniční časovka dvojic OKOLO L-Bělohrad v úterý 6.6.
 
Silniční časovka dvojic STŘEVAČ v úterý 13.6.
 
MTB XC OKOLO TĚŠÍNA ve středu 14.6.
 
Dřevěnické XC .... pozvánka na úterý 30.5.
Přijďte si zasportovat na parádní XC okruh, který Dušan Vrabec ve spolupráci s Cykloklubem Jičín buduje již přes 5 let ! Samozřejmě též děkujeme obci Dřevěnice a Lesum ČR.
Okruh je dlouhý cca 3,2 km a má převýšení okolo 90m. Určitě si trasu, která bude označena cca 3 hod před startem dobře prostudujte. V těžkých technických místech jsou umožněny objízdné trasy.

Závod bude vypsán na 4 okruhy pro všechny kategorie mimo žen a  žáků, kteří pojedou 2 okruhy. Pro hlavní kategorii je délka závodu cca 50 min. Po projetí prvního závodníka hlavního pole závod pro všechny končí. 

Start je v 17:30 s prezentací od 17:15 ihned po dojezdu dětských závodů. Dětské závody pro ročníky . 2011 - 2013 startují v 17 hod a mají délku závodu na upraveném okruhu cca 10 min.

Místo startu, cíle i prezentace je ZDE. 

Kdo přijede autem, tak nechte auto zaparkované u obevního úřadu. ZDE. 

Pro rychlejší průběh registrace se můžete přihlásit. Na MTB závod je stejné číslo jako na silniční Cyklopoint ligu.

Sportu zdar, Kordas

Bitva o Hlásnou Lhotu ... Sebastian vítězem
Necelé čtyři desítky bikerů si za ideálního počasí našlo cestu na perfektní XC trasu do Hlásné Lhoty o kterou se stará Jirka Jakubec a Honza Tomáš.
Ihned od startu se jelo pořádně ostře a v čele se prali o každý metr Seba Vlček ( MONDRAKER Racing Team), Lukáš Hofman (Ski a Bike Centrum Radotín), Michal Štantejský (SAC Špindlerův Mlýn ), Zbyněk Růžička (Rohozec Amix Team) a Marek Foltýn (Bakako Nová Paka). Trochu s odtupem jezdil Danda Polman (Ultra Paka Racing Team), který měl ovšem technické problémy. V průbehu 4 okruhů, které měřily 2700 m si sportovci nic nedávali zadarmo. V pořadí jak píši nakonec dojeli do cíle.
Vítězi věkových kategorií pak byli: Dominik Kvitský (Cykloklub Jičínú, Libor Holub (Triatlon team Měchenice). Kratší závod měli vítězný Seba Jon (Cyklklub Jičín) a Jirka Lehotský (Force team Špicar ).
 
Bikěři i běžci také se již blíží  biková18. WEBER Jičísnká50 i běžecká 9. WEBER Jičínská10
 Dalším podnikem je opět XC trať a to v Dřevěnicích 30.5.
 XC Hlásná Lhota .... pozvánka na úterý 9.5.
Přijďte si zasportovat na parádní XC okruh, který Jirka Jakubec "opečovává" v Hlásné Lhotě s laskavým svolením obce již téměř 10 let !
Okruh je dlouhý cca 3 km a má převýšení okolo 110 m. Trasa vede přes legendární místa jako jsou: "šutr", " lomeček", "olympijský krpál", "jakubcovic rockgarden" a další specialitky. Určitě si okruh, který bude oznaš´čen cca 3 hod před startem dobře prostudujte. V těžkých místech jsou umožněny objízdné trasy.
Start, cíl i prezentace je v Hlásné Lhotě . Startuje se v 17:30 a prezentovat se můžete od 16:45 do 17:15.
 Počty kol:
kategorie Z2 a V2 - 2 okruhy
kategorie ostatní 4 okruhy !
Porpvé bude uplatněno pravidlo, že až první "elitní" závodník projede cílem posledního okruhu, tak do dalšího kola již nikdo další nejede. Plyne z toho, že pro lehce pomalejší sportovce bude závod nejspíše na 3 okruhy.
 
ŽELEZNICE - TÁBOR .... Adam Lávička nejrychlejší
Přes čtyři desítky bikerů si za ideálního počasí našlo cestu do Železnice na start úvodní bikového podniku letošní serie CyklopointCupu.
 
Trasa byla oproti přechozím ročníkům lehce poupravená a věřím, že se všem líbila.
Po letmém startu ze železnického náměstí již první trhák na Kyje rozmetal peloton na menší skupinky, ve kterých se bojovalo o každý metr trati .
Nejlépe si z cca 9 km distancí poradil Adam Lávička (Merida Bikeranch Team), který druhému juniorovi Márovi Foltýnovi (Bakako Nová Paka) poodjel o půl minutky. Třetí byl opět s pul minutou Séba Vlček (MONDRAKER Racing Team). Bramborový post bral Honza Fišnar (Vrchlabí) před pátým novopackým zabijákem Danem Polmanem (Ultra Paka Racing Team).
 
V dalších kategoriích se nejlépe umístili: Libor Holub (Triatlon team Měchenice ), Jáchym Buhuňovský (Cykloklub Jičín), Patrik Janďourek (Cykloklub Jičín), Petr Hrubý (RTJ) a Hana Fišnarová (Vrchlabí).
 
Jo a blíží se 18. WEBER JIČÍSNKÁ50 ... 20.5. na startu !!!
 
 ŽELEZNICE - TÁBOR .... středa 3.5. ... startujeme !
Již prostě není na co čekat. Zima je stále nepříjemná, ALE ! za super počasí umí jezdit každej ....
Úvodním bikovým kláním bude klasický otvírák ze Železnice na Tábor. Trasa nebude stejná, neboť mi přišlo dobré zažít alespoň jednou v naší serii výjezd na Tábor po Křížové cestě a navíc si zpestřit cestu nějakým tím trailem.
 
TRASA: https://mapy.cz/s/pupafejoca
 
Start a prezentace je v Železnici na náměstí. Startuje se v 17:30 a prezentovat se můžete od 16:45 do 17:15.
Pro rychlejší odbavení se registrujte jednoduchým formulářem do sportovního podniku. FORMULÁŘ JE ZDE

Startovní číslo slouží na celý seriál a je numericky stejné jako na paralelní silmiční JCL. Pro nejlepší je motivací je součet silnice a MTB .
CYKLOPOINT MASTER = vítěz bere kolo MERIDA za 20 tis.
 
 
CYKLOPOINT LIGA V ROCE 2023 !!!
chystáme pro Vás další ročník CYKLOPOINT ligy. Pro letošek připravujeme poměrně dost novinek, a tak Vás tím budu doufám dostatečně motivovat k pořádnému tréninku !
VÍCE VĚKOVÝCH KATEGORIÍ - NAVÍC SPOLEČNÉ HODNOCENÍ SILNICE + MTB = CYKLOPOINT MASTER = vítěz bere kolo MERIDA za 20 tis ...
CHCETE SVOJE OBLÍBENÉ STARTOVNÍ ČÍSLO ? Přihlaste se na celý seriál MTB či JCL a je Vaše !
více: https://jcl.wbs.cz/ a na http://www.fitclubjicin.cz/cyklo-point-cup/propozice1/
korďas

Okolo Šibeňáku  - finále v perfektní sportovní atmosféřě

 Posledním závodem CYKLO POINT Cupu byly okruhy okolo rybníka Šibeňák, které nahradily tradiční jičínskou Čeřovku.

  Nejprve si své závody užili nejmladší závoďáci a potom úderem "půl šesté" vypálilo na svižný méně technický okruh téměř 40 bikerů a bikerek.

 Hlavní závod na 4 okruhy měl hned od úvodu na čele Zbyňka Růžičku (Rohozec Amulet team), Petra Soukupa (TJ Nová Paka) a Marka Foltýna (Bakako NP). Marek měl však defekt a tak si to prvně jmenovaní celkem nerušeně rozdali o vítězství. Souky měl buhužel drobný pád a tak měl Zbyněk cestu za vítězstvím jednodušší. Třetí v hlavním závodě Korďas = Já (nevím, jak to mám napsat)  měl již trochu větší odtup. 

  Vítězové dalších kategorií jsou : Jáchym Bohuňovský, Dominik Kvitský (oba Cykloklub Jičín), Bára Fanfulíková (Bakako NP), Jakub Skalický (Carla.kupkolo) a Libor Holub (Triatlon team Měchenice). 

Po závodě též bylo vyhlášeno celkové pořadí seriálu a při pohodové atmosféře nějak moc rychle zmizel soudek výborného pivka z pivovaru ČERNÝ POTOKA . 

  Celý seriál byl uskutečněn za podpory CYKLOPOINTU Jičín, Haven Sportu a Danovi Šírovi . Děkuji všem pořadatelům (Monča, Hana, Miloš, Vanda, Jarča, Petra, Dana, Petr, Jana, Páša, Katka, Dušan, Terča,  Mára, a všichni další...)  stavitelům všech tratí. (Jirka Jakubec, Dušan Vrabec, Martin Šubr a kolektiv trenérů CK Jičín). 

Další počin, který jistě rozčeří cyklistické jičínské vody je silniční časovka družstev na 95 km. Vemte kámoše na vyjížďku... 

 Korďas

 

Okolo Šibeňáku  - pozvánka na úterý 6.9.

Finálový podnik CYKLOPOINT Cupu je připraven na úterý 6. září na již tradiční trati v okolí rybníka Šibeňák. 

V 17:00 budou startovat kategorie 2011 - 2013 a v 17:30 odstartuje hlavní závod na "velké trati". Trasu jsme s trenéry Cykloklubu JC vysekali a nechá se krásně trénovat. Okruh je dlouhý 3500 m a je spíše do rychla než do technické náročnosti. 

Hlavní kategorie včetně juniorů pojedou 4 okruhy. Kadeti a veterání 3 okruhy. Žáci (kat. A)  a všechny holky pojedou 2 kola. 

Prezentace je od 16:45 do 17:15. PREZENTACE JE ZDE